دانشنامه کارآفرینی:درباره

از دانشنامه کارآفرینی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشنامه مجموعه‌ای جامع و فشرده، شامل اطلاعاتی دربارهٔ همهٔ شاخه‌های دانش یا شاخه‌ی مشخصی از یک دانش است. واژه دائرةالمعارف که معادل دانشنامه است، در زبان فارسی، تاریخ کهنی دارد و دانشنامه‌های کهنی نیز به زبان فارسی نوشته شده‌اند.
وب سایت دانشنامه تخصصی کارآفرینی به آدرس https://entreneed.ir نمونه ای از یک دانشنامه است که به شکل اینترنتی و با مشارکت افراد متعدد، تألیف و ویرایش می‌گردد. این دانشنامه که در قالب ویکی راه اندازی شده است بصورت تخصصی به مسائل مربوط به حوزه کارآفرینی می پردازد. اطلاعات در این دانشنامه در قالب مقالاتی آورده شده اند که هر مقاله شامل اصطلاح مورد نظر (به فارسی و انگلیسی)، معنی دقیق اصطلاح، تلفظ انگلیسی، دیگر معادلهای فارسی و توضیحات مختصر و مفصل در مورد آن اصطلاح می باشد. اصطلاحات به ساده ترین شکل ممکن و به همراه تصاویر مرتبط، توضیح داده شده اند، تا به راحتی قابل درک باشد. تا کنون حدود 200 مقاله در این دانشنامه بارگذاری شده که تعداد 42 تای آن به صورت ویژه تهیه شده اند. استفاده از این دانشنامه رایگان است و البته همه علاقمندان به حوزه کارآفرینی می توانند عضو رسمی یا افتخاری دانشنامه شده و به ایجاد مقالات جدید یا توسعه مقالات موجود بپردازند.

از مهمترین ویژگی های این دانشنامه، امکان جستجوی قوی و رده بندی مقالات و اصطلاحات می باشد. در این دانشنامه علاوه بر معرفی اصطلاحات تخصصی، امکان ارائه مقالات با موضوعات متنوع دیگر نیز فراهم است از جمله: معرفی اشخاص، رویدادها، ارگانهای شاخص در حوزه کارآفرینی و همچنین ارائه بهترین مقالات تخصصی فارسی و ترجمه مقالات مطرح انگلیسی.
در این دانشنامه سعی شده تمام لغات جدید و به روز مربوط به رشته کارآفرینی آورده شود و این تلاش همچنان ادامه دارد. از آنجا که این اثر تحت نظر اساتید دانشگاه تهران بوجود آمده و همچنان تحت نظر آنها می باشد،امیدوار هستیم طی یک یا دو سال آینده این دانشنامه به عنوان پرارجاعترین مرجع علمی، جهت رفع نیازمندی های حوزه تخصصی کارآفرینی مطرح شود. یک نکته مهم در مورد نحوه ایجاد این دانشنامه، استفاده از توان تیم دانشجویی، در قالب پروژه یکی از دروس است که با موافقت و همراهی آقای دکتر محمدیان مقدور گردید. بنابراین هر تیم دانشجویی یا حتی هر فرد می تواند به سادگی و با حداقل توان، یک دانشنامه تخصصی در رشته مورد نظر خودش ایجاد نماید. خوشحال میشویم که در حوزه مسائل فنی و مدیریتی، جهت ایجاد دانشنامه های تخصصی در دیگر رشته ها، مشاوره لازم را تقدیم نماییم. برای دسترسی به ما به اینجا را کلیک کنید.

همچنین دست هر یاری دهنده ای را که مایل است در دانشنامه تخصصی کارآفرینی مشارکت نماید، به گرمی می فشاریم.

تیم اجرایی این پروژه

تیم اجرایی این پروژه که همگی از دانشجویان ارشد رشته کارآفرینی پردیس فارابی دانشگاه تهران می باشند، شامل آقایان:

که زیر نظر آقای دکتر بهزاد محمدیان این پروژه را به پیش می برند.

ضمنا در زمان راه اندازی، آقایان:

  • ابوالفضل کلاگر
  • و مصطفی حسینی

نیز مشارکت داشته اند.

اساتید ناظر و حامی

این دانشنامه تحت حمایت و نظارت اساتید بزرگوار پردیس فارابی دانشگاه تهران می‌باشد:

همکاران و حامیان


افتخارات


  • برگزیده رتبه یک اولین جشنواره دیجیتال دانشگاه تهران در محور واژه نامه های دیجیتالی