فرشتگان مشتاق

از دانشنامه کارآفرینی
پرش به ناوبری پرش به جستجو

Enthusiast Angels

/ɪnˈθjuːzɪæst ˈeɪnʤəlz/

دیگر معادل‌های فارسی: سرمایه‌گذاران فرشته

این گروه از فرشتگان(یاری‌رسانان) از همتایان کارآفرین خود کمتر حرفه‌ای هستند. از آنجایی که این سرمایه‌گذاران سال‌های آخر کار خود را سپری می‌کنند، بیشتر به عنوان سرگرمی در مؤسسات سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها مایلند که مبالغ کمتری از همتایان سرمایه‌گذار خود (حدود 100.000 دلار) در تعدادی شرکت سرمایه‌گذاری کنند. آنها با سرمایه‌هایشان فعالانه در کسب و کار مشارکت نمی‌کنند.

سرمایه گذاران فرشته.png

فرشتگان مشتاق / سرمایه گذاران فرشته Enthusiast Angels

تعریف سرمایه گذاران فرشته

سرمایه گذاران فرشته به عنوان افراد ثروتمندی تعریف می شوند که سرمایه خود را برای راه اندازی مشاغل ، معمولاً در ازای بدهی قابل تبدیل یا حقوق صاحبان سهام تأمین می كنند. اغلب آنها در میان خانواده و دوستان یک کارآفرین یافت می شوند. بودجه ای که آنها فراهم می کنند ممکن است یکبار سرمایه گذاری برای کمک به تجارت در محل کار یا تزریق مداوم برای پشتیبانی و حمل و نقل شرکت در مراحل اولیه دشوار باشد. این نوع سرمایه گذاری ها خطرناک هستند و معمولاً بیش از 10٪ از نمونه کارها را نشان نمی دهند.

سرمایه گذار فرشته چیست؟

سرمایه گذاران فرشته غالباً کارآفرینان یا مدیران بازنشسته هستند که به دلایلی فراتر از بازدهی پولی ، در سرمایه گذاری فرشته مشارکت دارند. آنها ممکن است بخواهند خود را در جریان تحولات فعلی در یک حوزه کسب و کار خاص قرار دهند ، از نسل بعدی کارآفرینان استفاده کنند و از تجربه و شبکه هایشان به صورت تمام وقت کمتر استفاده کنند. سرمایه گذاران فرشته علاوه بر بودجه ، بازخورد ، مشاوره و تماس نیز ارائه می دهند. تعداد کمی از سرمایه گذاران فرشته در حال افزایش هستند که از طریق سرمایه گذاری گسترده سهام به صورت آنلاین سرمایه گذاری می کنند و یا خود را در گروه های فرشته یا شبکه های فرشته برای اشتراک سرمایه گذاری و همچنین ارائه مشاوره به شرکت های سهام خود قرار می دهند.

سرمایه گذاری مرحله اولیه بخشی از تعریف سرمایه گذاران فرشته

سرمایه‌گذاری فرشتگان در سرتاسر جهان به خصوص در ۵ تا ۱۰ سال گذشته به دلیل تکنولوژی رو به رشد شرکت‌های نوپا که بازده‌های عالی ایجاد کرده بودند، افزایش‌یافته است. علاوه بر آن، افراد به دنبال بازده‌های دیگری هستند که بهتر از وسایل نقلیه سنتی سرمایه‌گذاری مانند سهام و اوراق‌قرضه هستند. اما برخلاف بیشتر انواع سرمایه گذاران ، انگیزه بسیاری از فرشتگان صرفاً سود نیست. به خصوص اگر سرمایه گذاران فرشته یک کارآفرین فعلی یا سابق باشند ، ممکن است انگیزه او از روند کار و لذت بردن از موفقیت در کسب و کار جوان به اندازه پولی که می خواهد به دست آورد ، انگیزه داشته باشد و بنابراین به احتمال زیاد با انگیزه یک کارآفرین برای موفقیت ، پایداری و نظم ذهنی ترغیب می شود. این بخشی از تعریف سرمایه گذار فرشته است.

سرمایه گذاران فرشته چقدر سرمایه گذاری می کنند؟

پذیرفته شده است که این مورد در موارد ، مناطق یا کشورها متفاوت است ، به راحتی می توان گفت که سرمایه گذاران فرشته حداقل 10،000 RM سرمایه گذاری می کنند در حالی که متوسط سرمایه گذاران فرشته در حدود 100،000 RM سرمایه گذاری می کنند. حداکثر واقعاً به سرمایه گذار فرشته بستگی دارد. ما معمولاً 200،000 RM را تا 1،000،000 RM می بینیم. ممکن است اعداد با گذشت زمان تغییر کرده باشند ، اما با این وجود این یک قانون کلی خوب است.

سرمایه گذاران فرشته چند درصد می خواهند؟

طبق گفته کرون ، سرمایه گذاران فرشته معمولاً 10-25 درصد سهام خود را در ازای این کار می گیرند. سرمایه گذاران فرشته بیش از 20-25٪ مصرف نخواهند کرد زیرا به بنیانگذاران انگیزه و همسوئی صحیح با موسس را برای کمک به رشد تجارت در مسیر صحیح می دهد. اگر بیش از 25 درصد باشد ، این تعریف سرمایه گذاران فرشته بودن یک سرمایه گذار خوب فرشته را می شکند.

تفاوت سرمایه گذار فرشته با سرمایه گذار خطر پذیر

تفاوت اصلی آنها در این است که آنها از پول چه کسانی برای سرمایه گذاری استفاده می کنند و منابع مالی آنها چه کسانی هستند. سرمایه گذاران خطرپذیر معمولاً از پول جمع شده از شرکت های سرمایه گذاری ، شرکت های بزرگ و صندوق های بازنشستگی برای سرمایه گذاری استفاده می کنند. در حالی که سرمایه گذاران فرشته از پول خودشان استفاده می کنند. آنها ملزم به داشتن حداقل ارزش خالص 1 میلیون دلار و درآمد سالانه حداقل 200000 دلار برای در نظر گرفتن سرمایه گذار معتبر هستند.

دسته های اصلی سرمایه گذاران فرشته

هسته

سرمایه گذاران فرشته افرادی با تجربه کسب و کار گسترده هستند که مشاغل موفقی را اداره و مالک آن شده اند. آنها به کار خود در زمینه سرمایه گذاری فرشته متعهد هستند و با وجود ضرر و زیان ، همچنان درگیر سرمایه گذاری های پرخطر هستند. آنها دارای نمونه کارهای متنوعی هستند که کلیه صنایع از جمله سهام عمومی و خصوصی و املاک و مستغلات را در بر می گیرد. آنها به عنوان مربیان و مشاوران ارزشمند شرکت های سرمایه گذاری شده خود عمل می کنند.

های تک یا فناوری پیشرفته

سرمایه گذاران فرشته با فناوری پیشرفته ممکن است کمتر از فرشتگان اصلی تجربه داشته باشند اما به طور قابل توجهی در آخرین روندهای فن آوری مدرن سرمایه گذاری می کنند. سرمایه گذاری آنها در درجه اول به ارزش سایر دارایی های فن آوری بالا بستگی دارد که می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. بسیاری از سرمایه گذاران فرشته فن آوری بالا از خطر معاملات خود و همچنین نشاط از آوردن فناوری جدید به بازار لذت می برند اما برخی ممکن است ترجیح دهند که به طور فعال در شرکت های سرمایه گذاری شده خود شرکت نکنند.

بازگشت سرمایه.png

بازگشت سرمایه (ROI)

سرمایه گذاران فرشته ROI در وهله اول به فکر پاداش مالی سرمایه گذاری های پر خطر هستند ، از این رو ROI. انگیزه آنها در پشت سرمایه گذاری درک آنها از درآمد ناخالص سایر فرشتگان است. فرشتگان ROI تمایل دارند که وقتی عملکرد بازار ضعیف است ، از سرمایه گذاری دور بمانند و هنگامی که بازار ثبات و بهبود یافت ، ظهور کنند. آنها هر یک از سرمایه گذاری های خود را به عنوان یک شرکت دیگر به سبد متنوع خود اضافه می کنند و بندرت به طور فعال در شرکت های سرمایه گذاری شده شرکت می کنند.

بسته به اهداف و گزاره های ارزشی که کارآفرین یا سرمایه گذار فرشته به دنبال آن است ، انواع مختلفی از سرمایه گذاران فرشته در سه دسته وجود دارد. ممکن است وابسته و غیر وابسته باشند. اولی شخصی است که به نوعی با شما یا تجارت شما ارتباط دارد اما لزوماً با شما ارتباط ندارد یا با او آشنا نیست در حالی که دومی ارتباطی با شما و تجارت شما ندارد.

شبکه سرمایه گذاران فرشته

سرمایه گذاران فرشته در مالزی در مورد هویت خود بیشتر خصوصی هستند. بنابراین ، در NEXEA ، ما قبل از اینکه بیشتر استارت آپ ها با آنها ملاقات کنند ، آنها را در جبهه نمایندگی می کنیم. ما اطمینان حاصل می کنیم که استارتاپ ها و سرمایه گذاران هر دو آماده هستند و قبل از معرفی مطابقت خوبی دارند. ما به استارتاپ ها توصیه می کنیم که چگونه با سرمایه گذاران تماس بگیرند تا بتوانند آمادگی لازم را برای تجارت خود داشته باشند. این به شما کمک می کند تا از انواع موقعیت های غیرضروری که معامله از بین می رود جلوگیری شود.

سرمایه گذاران فرشته NEXEA در ایجاد ارزش برای استارتاپ ها متمرکز شده اند. آنها بنیانگذاران استارتاپ را در زمانهای دشوار راهنمایی کرده اند - بسیاری از استارت آپ ها به دلایلی مانند مدیریت ضعیف جریان پول و استراتژی های ناپایدار تقریباً شکست خورده اند. سرمایه گذاران / مربیان فرشته ما از طریق به اشتراک گذاشتن سالها تجربه خود ارزشهایی را ایجاد می کنند تا در راه جلوگیری از مشکلات مشترک و هدایت نتایج عملکرد ، به برخی از موارد اشاره نکنند ، معرفی بازیگران مربوطه در صنعت یا حتی باز کردن درها به روی شرکای بالقوه ، استارت آپ ها را راهنمایی کنند.

انواع سرمایه گذاران فرشته

1. فرشتگان کارآفرین

آنها صاحب مشاغل موفق خود هستند و فعالیت می کنند. جریان مداوم درآمد آنها به آنها امکان می دهد سرمایه گذاری هایی با ریسک بالاتر انجام دهند و سرمایه بیشتری را تأمین کنند. آنها تمایل به سرمایه گذاری به اندازه کافی در حدود 200000 تا 500،000 دلار دارند و به دلیل سرمایه گذاری بیشتر در همان شرکت با پیشرفت تجارت شناخته می شوند. آنها از دستیابی شخصی به کارآفرینان برای راه اندازی یک شرکت نوپا موفق لذت می برند و بندرت نقش فعالی در مدیریت یک شرکت دارند.

2. فرشتگان مشتاق

فرشتگان علاقه مندان اشخاصی هستند که به طور مستقل ثروتمند بوده اند. آنها اغلب مقادیر کمی سرمایه (بین 10،000 دلار تا چند صد هزار دلار) را در چندین شرکت مختلف سرمایه گذاری می کنند و سرمایه گذاری را صرفاً به عنوان یک سرگرمی می دانند. آنها همچنین نقش فعالی در مدیریت ندارند.

3. فرشتگان حرفه ای

آنها بطور حرفه ای استخدام می شوند (به عنوان مثال حسابدار ، مهندس ، وكیل و غیره) و در شركتهای مربوط به آنها سرمایه گذاری می كنند. آنها معمولاً همزمان در چندین شرکت سرمایه گذاری می کنند و سهم سرمایه آنها از 25000 تا 200،000 دلار برای هر سرمایه گذاری است. آنها همچنین ممکن است خدماتی را به شرکت سرمایه گذاری شده خود (حقوقی ، حسابداری یا مالی) ارائه دهند.

4. سران فرشتگان

آنها رهبران فرشته هایی هستند که سایر سرمایه گذاران فرشته را در یک معامله خاص گرد هم آورده و از آنها حمایت می کنند. آنها از اینكه در معامله اول باشند و دیگران را به یك فرصت سرمایه گذاری سوق دهند لذت می برند.

5. فرشتگان مربی

آنها به عنوان مربی شرکت های سرمایه گذاری شده خود عمل می کنند. برای آنها ، ارائه بینش و راهنمایی کارآفرینان برای کمک به آنها در رسیدن به موفقیت ، ارزش بیشتری نسبت به پاداش های پولی دارد.

6. سرمایه گذاران خطرپذیر / سرمایه گذاران فرشته

برخی از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر ممکن است در مورد سرمایه گذاری مستقل قوانین سختگیرانه ای داشته باشند. اما گاهی ممکن است یک سرمایه گذاری آنقدر جذاب باشد که یک شریک سرمایه دار خطر پذیر تصمیم به سرمایه گذاری خصوصی بگیرد. شرکای VC حتی ممکن است تصمیم بگیرند که در کنار سرمایه مالی شرکت خود ، در یک سرمایه گذاری جذاب سرمایه گذاری کنند. شرکای VC همچنین می توانند سرمایه گذاری در مراحل اولیه را به طور مستقل تأمین کنند ، فقط در مراحل بعدی توسعه شرکت خود را به عنوان شرکت مالی تأمین می کنند.

7.فرشتگان که با سرمایه کار می کنند

آنها ارائه دهندگان خدماتی هستند که قصد دارند خدمات خود را با درصدی از سهام شرکت مبادله کنند. وقتی یک شرکت جوان از این نوع خدمات بهره می برد ، اغلب در دراز مدت پس انداز می کنند.

8. فرشتگان فناوری

این نوع سرمایه گذاران بیشتر در فکر توسعه فناوری هستند تا ساختن مجموعه متنوعی از شرکتها. همچنین شناخته شده اند که به کارآفرینان کمک می کنند تا این اختراعات را مجوز دهند.

فرآیند سرمایه‌گذاری فرشته مانند یک سرمایه‌گذار نامتعارف , آسان نیست . کارآفرینان ممکن است بتوانند سرمایه مورد نظر خود را برای سرمایه‌گذاری خود افزایش دهند , اما ممکن است با سرمایه گذاران آن‌ها سازگار نباشند یا سرمایه گذاران انتظارات غیر واقعی از آن‌ها داشته باشند . برای اجتناب از این اختلاف , کارآفرینان به شدت تشویق می‌شوند تا در مورد انواع مختلف سرمایه گذاران فرشته قبل از اینکه به استخدام یکی از آن‌ها بپردازند , مطلع شوند و یک سرمایه‌گذار فرشته با هماهنگی مناسب برای آن‌ها انتخاب کنند . این می‌تواند تفاوت بین ایجاد یک پایه قوی برای یک شرکت و یا یک ریسک مشکل‌دار را ایجاد کند .

منابع

https://en.wikipedia.org/wiki/Angel_investor

https://www.investopedia.com/terms/a/angelinvestor.asp

https://www.entrepreneur.com/encyclopedia/angel-investorcapital.com.my/resources/investing-faqs/types-of-angel-investors

https://news.crunchbase.com/news/the-q3-2018-global-vc-report-new-records-hit-amid-seismic-shift-in-the-industry/

https://smallbiztrends.com/2008/11/the-size-of-angel-investments.html

http://www.eban.org/about-angel-investment/early-stage-investing-explained

https://www.score.org/blog/does-your-small-business-need-angel